Ženský zákon alebo o nich bez nich

DS ČI-PR-CHA pri ZUŠ J. L. Bellu, Kremnica

Ženský zákon alebo o nich bez nich

Súťaž:

divadlo dospelých – tradičné prúdy

Kde:

BarMuseum

Kedy:

ned 24. 10. o 13:00

Dĺžka predstavenia: 50 minút

Autor: Jozef Gregor Tajovský
Réžia: Peter Luptovský

Osoby a obsadenie

Ženy: Jela Šuleková, Daniela Brtková
Dora: Milan Miškóci
Gazda: Jozef Bajnok
Dedina: Peter Polák, Michaela Šoucová, Andrea Hoghová, Natalia Huts
Úprava: Peter Luptovský
Réžia: Peter Luptovský
Návrh scény: Kolektív

O inscenácii Ženský zákon alebo o nich bez nich

Tajovský rozoberá vo svojom diele Ženský zákon otázku životných hodnôt. Zamýšľa sa nad tým, čo sa stane, keď sa do popredia pred láskou a dôverou dostane túžba po majetku, sebeckosť, tvrdohlavosť a intrigy. Tajovský poukazuje na dôležitosť kompromisov, veď neoblomná tvrdohlavosť a zarytosť k šťastnému koncu nikdy nevedú. K týmto myšlienkam sa hlásime aj my. Napriek tomu, že sme toto naše predstavenie zaobalili do modernejšieho odevu takmer v každej oblasti, z ktorého sa divadelné predstavenie skladá. Okrem iného v našom podaní uvidíte túto už klasickú hru bez hlavných postáv Aničky a Miška. Aj preto ten dodatok v nadpise – o nich bez nich.

O divadelnom súbore ČI-PR-CHA

DS ČI-PR-CHA vznikol v roku 2008 pri literárno-dramatickom odbore ZUŠ J. L. Bellu v Kremnici. LDO je najmladším odborom na tejto škole. Sú to všetko ľudia, ktorí sa po rokoch znova dobrovoľne vrátia do školy a prežívajú takmer všetko, čo deti. Majú svoj rozvrh hodín, svoje vysvedčenie. Sú to ľudia prevažne z Kremnice, ale aj okolitých obcí a miest.

Vedúcim odboru je Peter Luptovský, ktorý v roku 2004 nastúpil do tejto ZUŠ a de facto založil súbor. Peter Luptovský je pedagóg, režisér, autor, absolvent VŠMU – réžia/dramaturgia. Okrem DS ČI-PR-CHA pôsobí v mnohých ďalších divadelných projektoch na Slovensku, ale aj v zahraničí.

DS ČI-PR-CHA počas svojej existencie naštudoval hry: 3 prasiatka – pre deti, Skon Paľa Ročku, Ja som Malkáč, Moskva – Petušky, Žensky zákon alebo o nich bez nich, Pokušenie a monodrámy: Zažil som zázrak, Bože, odpusť. S týmito hrami sa súboru podarilo umiestniť a získať niekoľko individuálnych, ale aj kolektívnych cien na Slovensku a v zahraničí. Okrem iného sa herci venujú umeleckému prednesu.

Scénická žatva 2021