Vaša banda zo Žiliny dotiahla moderný trend vizuálnej očisty značky do dokonalosti! Nielenže odev zbavili loga či názvu. Im sa podarilo odev zbaviť odevu! Chápete? Odev bez odevu to je skoro ako zima bez snehu. Neuveriteľné! A naviac títo adolescenti majú jasno aj v otázkach pečiva. Taká Táňa Altusová jedáva rožok iba s nátierkou, ktorej názov je nápadne podobný tutele alebo „s tou onou, francúzskou pomazánkou.“ Na druhej strane Vladko Suchanič veľmi hlasno bojkotuje ananás, ktorý „nepatrí na žiadnu onú, potravinu.“ Vladko teda nie je fanúšikom ani pokrmu zvanému Koložvárska Havaj. Vladko nevie, o čo prichádza.
Moderný životný štýl si však pýta aj iné oné, ako len zjednotenie oblečenia. Táto banda prišla s manifestom. A manifestácia je tiež dôležitou súčasťou šťastného života súčasného človeka. Napríklad taký Jakub M. si vymanifestoval brontosaura, Emma V. pálavu a Diana P. dobrý matrac. Už len Lenke Dz. treba vymanifestovať to oné, Volvo. Čo sa síce vylučuje so spomínaným declutteringom, ale keď ju to urobí šťastnou, nebudeme stáť v ceste. Práve naopak. Pomôžeme, čo to dá! Vivat Volvo!
Ale čo je to to „oné“? Vraj „všetko, čo si človek pod tým predstaví.“ Takže v konečnom dôsledku to môže byť aj oná Koložvárska. Vladko však poznamenal, že „treba hľadať najmä to, čo tam je a nevadí, keď si niekto niečo domyslí.“ To znamená, že určite to bude koložvárska. Cisárová nová kapusta. Tak preto ten záchod… J’accuse [žakýz] !
PS: Volvo, Volvo, Volvo, Volvo, VOLVO!
Felďo Mrauček